Tutaj jesteś AKTUALNOŚCI 1% podatku dla OLKA

Aktualności

1% podatku dla OLKA

1% podatku dla OLKA

19.02.2013
Jak co roku nadszedł czas rozliczeń z Fiskusem, jeśli chcesz aby 1% Twojego podatku został dobrze wykorzystany i pomógł potrzebującemu dziecku to prosimy go przeznaczyć na pomoc dla małego Olka.
Aleksander urodził się jako wcześniak pod koniec siódmego miesiąca ciąży. Urodził się z wodogłowiem wrodzonym, wadą serca, niedorozwojem prawego oczka. W związku z wcześniactwem, wadami, trzema operacjami które przeszedł i bardzo częstymi pobytami w szpitalach, Jego rozwój psychoruchowy jest bardzo zaburzony - zostało stwiedzone mózgowe porażenie dziecięce. Oleś mając dwa latka nie mówi, nie siedzi samodzielnie, nie chodzi. Do tego dołączają się jeszcze problemy z karmieniem i odżywieniem. Naszym wielkim sukcesem jest fakt, że po bardzo intensywnej rehabilitacji Olek zaczyna pomalutku raczkować, próbuje siadać przytrzymywany, staje w łóżeczku, zaczyna gaworzyć. By Olek mógł się dalej rozwijać potrzebna jest w dalszym ciągu systematyczna rehabilitacja, odpowiedni sprzęt medyczny, specjalistyczne obuwie i ciągła pomoc drugiej osoby. 

Dlatego też łamię w sobie opór, dumę i proszę o pomoc, o przekazane 1% Twojego podatku który pozwoli na kontynuowanie kosztownej rehabilitacji ( jeden 2-tyg turnus rehabilitacyjny kosztuje 4 - 6 tys.zł), zakup sprzętu medycznego, leków i pokrycie kosztów częstych wizyt u wielu specjalistów w Łodzi i Warszawie. Masz pewność że pieniążki będą przeznaczone właśnie na ten cel, bo zobowiązani jesteśmy do przedkładania Fundacji rachunków oraz dokumentacji potwierdzającej wykorzystanie środków finansowych z konta Olusia zgodnie z ich przeznaczeniem, to jest na rehabilitację i leczenie 

Jak pomóc Olkowi?; 
wystarczy że w zeznaniu podatkowym za rok 2012, jako Organizację Pożytku Publicznego (OPP) wpiszesz 
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą" ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Nr KRS 0000037904, a w informacjach uzupełniających– 
dla Aleksander Witek - 8703 ( to jest nr Olusia w Fundacji ) i wnioskowaną kwotę w wysokości 1% podatku. Tylko tak pieniązki trafią na konto Olka, a nie do wspólnej kasy Fundacji. 
Jeśli chcesz więcej informacji to jest mój adres e-mail: mirek1205@op.pl strona Olusia w Fundacji: www.dzieciom.pl/8703 
Proszę przekaż to także swoim znajomym, rodzinie, każdemu kto chce by Jego 1% podatku poszedł na szlachetny cel. 
Z góry dziękuję za okazane serce i pomoc - Mirek i Aleksander 
ps. zdjęcia Olka na profilu mojej Żony Justyny Witek.
 
Olek  
Powrót